Рекомендації для прокачування знань QA Engineer Онлайн-курси від компанії QATestLab

Автоматизація тестів економить ресурси організації. Вона дозволяє з мінімальними зусиллями повторно тестувати програми, вимагає менше часу в порівнянні з ручними тестами, скорочує кількість помилок. Відповідно, фахівці з ручного тестування перевіряють додатки вручну, а фахівці з автоматизованого тестування працюють за допомогою програм. На етапі планування складається календарний графік робіт з реалізації функціоналу. На цьому етапі QA Engineer зі свого боку визначає, які дії будуть виконані для забезпечення якості. Вивчивши дані про зарплати в Україні та в усьому світі, ви зможете грамотно сформувати зарплатну вилку 2022 року.

  • Коли інтерфейс зрозумілий та інтуїтивний, і користувач одразу знаходить той функціонал, який йому потрібен.
  • Сеньйор – це стратег, який впливає на основні процеси у відділі.
  • Якщо конкретизувати, тестувальники контролюють якість додатків, над якими працює організація.
  • Без тестувальника продукт у переважній кількості випадків буде сповнений багів, які не змогли побачити самі розробники.
  • Наприклад, якщо інженер не знає, як працювати з гітом, то це погано і ознака некомпетентності.

Намагався заглибитися в професію, з’ясувати, який тип мислення для цього потрібен. Зараз насправді опановувати професію простіше, оскільки в інтернеті є більше якісного та структурованого матеріалу для навчання. Чи є переваги у світчерів перед тими, хто має профільну освіту й від початку був націлений на кар’єру QA?

Які дії виконує Quality Assurance Engineer?

Самостійне навчання може зайняти більше року, в той час як оптимізовані курси допоможуть освоїти напрямок фронтенд за 5-7 місяців. Записатися на повний курс Frontend з нуля можна тут. І коли я вступив до Львівського державного університету фізичної культури (так, я фізрук 😀), я вже жив із думкою, що після закінчення піду працювати системним адміністратором. Під час навчання історія з IT тільки поглиблювалася — я допомагав із налаштуванням мережі в університеті та гуртожитку, за будь-яких питань чи проблем всі завжди йшли до мене. Таблиця рішень також називається таблицею причин і наслідків. Цей метод тестування програмного забезпечення використовується для функцій, які реагують на комбінацію вхідних даних або подій.

QA Engineer також може піти у бізнес-аналітики, оскільки хто, як не він, має досвід із роботи з вимогами до продукту, їх систематизації та перевірки. Знань інструментів тестування для даної спеціальності недостатньо. Тобто тільки досвіду роботи з інструментами на співбесіді буде явно недостатньо для успішного працевлаштування. Якщо хочете потрапити на посаду QA-Engineer – розвивайте у собі соціальні навички та бажання працювати у команді. На позицію інтерна запрошують початківців без досвіду. Наприклад, якщо пройшов курс в ІТ-школі або навчився тестувати самостійно.

Обов’язки тестувальника

Найперший крок — це зробити забезпечення якості невід’ємною частиною розробки продукту. Забезпечення якості (Quality Assurance) — найширше з усіх понять, яке являє собою сукупність заходів, охоплюючих абсолютно усі етапи розробки, випуску та експлуатації програмного забезпечення. Це активності на усіх етапах життєвого циклу ПЗ, які вживаються для забезпечення необхідного рівня якості продукту.

Хоча раніше я не замислювалася над такими речами, тут мене раптом захопило. Тому я почала розпитувати, що треба вчити, в якому напрямку рухатись, а згодом — записалася на курси QA. Коли знань у тій чи іншій доменній сфері немає, потрібно добре вивчити теорію, технічні аспекти, як-от відповіді сервери, якщо ми кажемо про API, запити, що надсилаються тощо. Підсумовуючи, скажу, що, на жаль, у світчерів буде менше шансів, ніж у людей з профільною освітою і досвідом, за будь-яких умов. 6 куль потрібно поділити на дві групи з 3 куль та зважити їх. Після того, як визначається група з важчою кулею, взяти з неї будь-які 2 й зважити їх.

Сам процес комплексного QA – це набір операцій із планування, структурування, тестування та делегування завдань для виправлення багів розробникам. Як розпізнати синдром самозванця, чим він насправді небезпечний та чи можна обернути його собі на користь. Майте на увазі, що через емоційне навантаження інтерв’ю спершу можуть видатись складними. Тому не переймайтесь невдалими першими співбесідами — це теж навичка, яку потрібно розвивати. Завдання допоможе перевірити, наскільки людина уважна. Що запитати, щоб краще зрозуміти цінності та мотиви кандидата?

Плюси та мінуси професії QA Engineer

Позиція Front-End розробника виглядає привабливо не тільки через розмір заробітної плати, а й через великий попит на цю посаду серед роботодавців. Верстальники та фронтенд девелопери вакансія Middle QA Automation Engineer C# вже довгий час входять в топи найбільш затребуваних спеціальностей в IT сфері. Якщо ви читаєте цю статтю, напевно вам теж спадало на думку поповнити ряди front-end розробників.

що повинен знати middle qa engineer

Щоб проводити співбесіду більш серйозних фахівців, потрібно буде включати алгоритми, питати мови програмування та створювати питання з технічним фахівцем. Ми підготували для вас приблизний перелік питань та логічних завдань, https://wizardsdev.com/ які ви можете використати під час інтерв’ю. Спочатку вам може здатися, що вивчити всі ці нюанси неможливо, але трохи практики – і ви зловите основний принцип, з’явиться загальне розуміння логіки побудови всіх цих елементів.

Віка Полтавець

Фактично це інтенсивне навчання, за яке тобі ще й трохи платять. Навчитися тестувати програми не так складно, тому новачків тут багато. Через це існує думка, що тестувальник ПЗ – перехідна професія, з якої потім йдуть у «справжнє» ІТ. (Сподіваємось, ти так не кажеш, бо в цей момент десь плаче один QA). Розвивати кар’єру QA-інженера можна в багатьох напрямах.

що повинен знати middle qa engineer

Джуніор фронтенд у 2023 році має знати основи HTML5 і CSS3 для створення структури та стилів вебсторінок, а також базові принципи JavaScript, включно з роботою з даними та подіями. Також важливо мати уявлення про систему контролю версій GIT і розвивати софт скіли, такі як самонавчання, робота в команді та англійська мова. Ці скілли розкривають ваші індивідуальні характеристики. Їх освоєння необхідно як для роботи в команді, так і для власного особистісного зростання, тому важливо не нехтувати ними, а віднестися з ним так само відповідально, як і до технічних знань.

Що повинен знати і вміти QA з технічного боку? (найчастіше)

Якщо плануєте змінити професію, вам суттєво допоможе досвід людей, що вже пройшли цей шлях. Повірте, в них були ті самі вагання, як і у вас. Зарплати там зазвичай нижчі, але задачі куди цікавіші й різноманітніші. Для QA Engineer, який налаштував роботу у продуктовому стартапі, неможливого просто немає. Спеціаліст рівня middle та вище може перейти в команду розробки чи аналітики. Звичайно, знадобиться підтягнути хард скіли та знання мови програмування, але нічого занадто складного.

Він тестує вимоги та дизайн продукту, а також всі функції програми. Свідомо відтворює специфічні сценарії, щоб перевірити, чи продукт відповідає прямим і непрямим вимогам. Це фахівці, до  завдання яких входить тестування функціональності програмного забезпечення на всіх етапах розробки. Для тестувальника дуже важливо розуміти та бачити систему розробки в цілому, де зміни в одній частині системи неминуче вплинуть на роботу інших частин.